субота, 20 жовтня 2018 р.

Форматування таблиць з формулами



Практична робота. 
Табличний процесор.

Завдання 1.(3 бали). Створіть на АРКУШІ1  таблицю за поданим нижче зразком.
Завдання 2. (3 бали). Заповнити у цій таблиці відповідні клітинки формулами для обчислень.
Завдання 3. (3 бали). Сформувати на основі даних таблиці стовпчикову діаграму для фрагменту таблиці.
Завдання 4. (1 бал). Застосувати умовне форматування клітинок, для того щоб виділити кольором комірки стовпця ДО ВИПЛАТИ
А)Червоним кольором, якщо сума складе менше 3000 грн Б)Зеленим кольором, якщо сума складе від 3 тис  до 5 тис грн
В)Жовтим кольором, якщо сума складе більше 5 000 грн.
Завдання 5.(1 бал) В усіх комірках, що містять прізвище та імя налаштувати випадаючий список із прізвищ: Семеренко Василь, Загребенюк Петро, Муренко Дмитрій, Петренич Данило, Короленко Олександр,  Українець Віктор, Туренко Максим.

Завдання 6.(1 бал) Під даною таблицею вивести середнє значення, максимальне значення, мінімальне значення, кількість  для кожного стовпчика  таблиці, без врахування клітинки, що містить дані по рядку РАЗОМ.



Створення відеоролика "Хмарні технології"


Практична робота 5. Створення відео-ролика
Завдання. 1 підготовчий етап. Створити презентацію за наступним сценарієм.
2 етап. Накопичення даних. Зберегти усю презентацію на Диску D у власну папку форматі графічного зображення «Хмарні технології.png».
3 етап. Створення  ролика. У відеоредакторі «Кіностудія Windows Live» створити проект «Хмарні технології» на основі слайдів збереженої презентації. 
Застосувати:  1)Заголовок до відео з титрами про авторів. 2)Анімаційні переходи  та масштабування до  кадрів;  3)Музичний супровід під час трансляції кадрів. 4)тривалість трансляції окремих кадрів. 5) Переглянути  відео і виправити помилки; 5) Зберегти проект як проект і зберегти як фільм з назвою «ПІБ учня клас».
Виконати: Після збереження відео у форматі фільму виконайте трансляцію його на відеоплеєрі. Це потокове відео знову закачати  у відеоредактор і розрізати  його на три окремі серії. Кожну серію позначити заголовком з титрами: «Серія 1»(1-4 слайди),  «Серія 2»(4-8слайди), «Серія 3»(9-13 слайди)
4 етап. Демонстрація усіх серій відеоролика. Запустити перегляд ролика на весь екран монітора.
Сценарій учнівського відеоролика  «Персональне електронне середовище»
Слайд 1. Заголовок: Персональне електронне середовище (анімований). Підзаголовок: П.І.Б учня, котрий створює презентацію, клас, дата створення. Ілюстрації: фото, що містить емблеми електронних середовищ для колективного використання МS Office, LibreOffice та інші.
Слайд 2. Заголовок: Що означає термін «хмарні технології»?  Ілюстрації: схема змісту персональної хмари.
Слайд 3. Заголовок: Що означає термін «електронний календар користувача»? Ілюстрації: скріншоти, на яких є електронні календарі.
Слайд 4. Заголовок: Що означає термін «хмарний диск»? Ілюстрації: ілюстрація зразків піктограм хмарних  дисків в Інтернеті.
Слайд 5. Заголовок: Що означає термін «хмарний сервіс»? Ілюстрації: піктограми мережних додатків хмарного сервісу. Список хмарних додатків.
Слайд 6. Заголовок:   Як створити персональну базу знань за допомогою  хмарного сервісу?   Ілюстрації: скріншоти зразків  учнівських блогів.
Слайд 7. Заголовок: Що означає термін «навігація в базі знань»? Ілюстрації: скріншот змісту персональної бази знань користувача.
Слайд 8. Заголовок(з анімацією):  Для чого потрібна «адресна книга» в хмарному сервісі користувача? Ілюстрації: скріншот  адресної книги з її вмістом.
Слайд 9. Заголовок:  Як можна використати месенджер в колективній роботі над проектом? Ілюстрації: скріншот викорастання месенджерів в Інтернеті.
Слайд 10. Заголовок:  Якими способами здійснити обмін відео-файлами під час роботи над колективним проектом?   Ілюстрації: скріншот змісту персонального YouTube-каналу   
Слайд 11. Заголовок: Як  використати відео-канал в YouTube для  персонального навчання? Ілюстрації: фото навчальних  відео-об’єктів на персональній сторінці в YouTube.
Слайд 12. Заголовок:   Як  використати безкоштовні освітні послуги навчального ресурсу  Прометеус для поглибленого вивчення предметів?  Ілюстрації: скріншот сторінки, на якій відображено онлайн курси на веб-сторінці.
Слайд 13. Заголовок(з анімацією):  Як розв’язати  в мережі складну математичну задачу чи рівняння? Ілюстрації: скріншот сторінки математ. процесора Wolfram Alfa в Інтернеті з графіком будь-якого рівняння.

Створення відео-ролика "Що таке Інтернет речі?




Практична робота
Створення відео-ролика

Завдання. 
1 підготовчий етап. Створити презентацію за наступним сценарієм.
2 етап. Накопичення даних. Зберегти усю презентацію на Диску D у власну папку у форматі графічного зображення «Інтернет речей.png».
3 етап. Створення  ролика. У відеоредакторі «Кіностудія Windows Live» створити проект «Характеристики ІТ» на основі слайдів збереженої презентації. 
Застосувати:  1)Заголовок до відео з титрами про авторів. 2)Анімаційні переходи  та масштабування до  кадрів;  3)Музичний супровід під час трансляції кадрів. 4)тривалість трансляції окремих кадрів. 5) Переглянути  відео і виправити помилки; 5) Зберегти проект як проект і зберегти як фільм з назвою «ПІБ учня клас».
Виконати: Після збереження відео у форматі фільму виконайте трансляцію його на відеоплеєрі. Це потокове відео знову закачати  у відеоредактор і розрізати  його на три окремі серії. Кожну серію позначити заголовком з титрами: «Серія 1»(1-7 слайди),  «Серія 2»(7-12слайди), «Серія 3»(13-15 слайди)
4 етап. Демонстрація усіх серій відеоролика. Запустити перегляд ролика на весь екран монітора.
Сценарій відеоролика «Що таке Інтернет речі?»
Слайд 1. Заголовок: Що таке Інтернет речі? Підзаголовок: П.І.Б учня, котрий створює презентацію, клас, дата створення відео. Ілюстрації: декілька фотографій  Інтернет речей.
Слайд 2. Заголовок: Від Інтернету людей до Інтернету речей. Ілюстрації: схема Інтернет речей.
Слайд 3. Заголовок: Як об’єднують Smart-речі в персональну мережу Smart-речей? Ілюстрації:  Схема роботи Smart-речей: сенсори-дані-мережа-послуги.
Слайд 4. Заголовок: Smart-технології: Яке наповнення Smart-будинку? Ілюстрації: пульти або дисплеї Smart-будинку.
Слайд 5. Заголовок: Smart-технології: Які основні функції  Smart-будинку? Ілюстрації: Схема основних функцій Smart-будинку.
Слайд 6. Заголовок: Smart-технології: Які основні складові Smart-будинку? Ілюстрації: Схема складових елементів Smart-будинку.
Слайд 7. Заголовок: Smart-технології: За що відповідають чіпи-контролери розумного будинку? Ілюстрації: Схема видів контролю та сигналізації в розумному будинку.
Слайд 8. Заголовок:  Smart-технології. Розумний годинник? Ілюстрації:  фотографії різних моделей Smart-годинника.
Слайд 9. Заголовок(з анімацією):  Smart-технології. Які функції розумного годинника? Ілюстрації: Схема основних функцій Smart-годинників та  фотографії.
Слайд 10. Заголовок(з анімацією):  Smart-технології. Які функції Smart-чайника? Ілюстрації: фото різних моделей Smart-чайників та  фотографії.
Слайд 11. Заголовок: Smart-технології. Які функції Smart-холодильника? Ілюстрації: фото  та вартість Smart-холодильників та  фотографії.
Слайд 12. Заголовок(з анімацією): Smart-технології. Які функції Smart-телевізора? Ілюстрації: Схема основних функцій та вартість Smart-телевізорів та  фотографії.
Слайд 13. Заголовок(з анімацією): Smart-технології. Які основні функції Smart-  автомобіля? Ілюстрації: Схема основних функцій та вартість різних моделей Smart-
Слайд 14. Заголовок(з анімацією): Smart-технології. Які основні функції  Smart-міста? Ілюстрації: Схема основних  характеристик Smart-міста та фотографії.
Слайд 15. Заголовок(з анімацією): Smart-технології. Які основні функції  Smart-класу? Ілюстрації: Схема основних  характеристик Smart-класу та фотографії.

понеділок, 15 жовтня 2018 р.

відеоролик "Характеристики інформаційних технологій»


Практична робота
Створення відео-ролика
Завдання
1 підготовчий етап. Створити презентацію за наступним сценарієм.
Слайд 1. Заголовок «Характеристики  інформаційних технологій».  Підзаголовок: Автори презентації: прізвище, ім’я, по батькові авторів та клас. Ілюстрації: декілька брендів всесвітньо відомих ІТ-компаній, які співпрацюють з українськими ІТ-компаніями.
Слайд 2. Заголовок «Силіконова долина в США». Слайд без тексту.   Ілюстрації: гарні офіси всесвітньо відомих ІТ-компаній, що розташовані в межах «Силіконової долини». 
Слайд 3. Заголовок:  Основні характеристики інформаційних технологій.
Текст у вигляді списку:  1.Життєвий цикл ІТ на ринку інформаційних послуг; 2. Час на реалізацію всіх сегментів та кластерів ІТ; 3. Фінанси та ресурси для створення матеріальної бази та бази даних ІТ;  Ілюстрації: Різні інтерфейси  операційних систем для смартфонів.
Слайд 4. Заголовок:  Користувацькі характеристики інформаційних технологій.
Текст у вигляді списку:  1.Кількість рівнів для освоєння користувацьких процесів ІТ;  2. Якість інтерфейсу ІТ, 3. Дизайн для форматування користувацьких прошарків  ІТ 4. Собівартість відкритого та закритого коду ІТ; Ілюстрації: Різні версії інтерфейсів операційних систем для ноутбуків.
Слайд 5. Заголовок:  Ресурси для  інформаційної технології.
Текст у вигляді списку:  1.Здатність вчасно презентувати інформаційні продукти на різних платформах; 2.Наявність відновлюваних ресурсів для ІТ;   3. Точність прогнозу витрат невідновлюваних ресурсів для ІТ; Ілюстрації: Різні інтерфейси операційних систем для серверів.
Слайд 6. Заголовок:   Привабливість інформаційної технології.
Текст у вигляді списку:   1.Цінність та привабливість ІТ в отриманні прибутку та зиску, у виграші часу; 2.Цінність і цікавість ІТ в отриманні нового знання, досвіду, результату проекту; 3.Цінність   ІТ в охопленні і  задоволенні усіх потреб та інтересів користувачів.  Ілюстрації: Відомі  ІТ- компанії та їхні програмні сервіси для обміну інформації.

2 етап. Накопичення даних. Зберегти усю презентацію на Диску D у власну папку форматі графічного зображення «Характеристики ІТ.png».
3 етап. Створення  ролика. У відеоредакторі «Кіностудія Windws Live» створити проект «Характеристики ІТ» на основі слайдів збереженої презентації. 
Застосувати:
Анімаційні переходи до кадрів;  музичний супровід для трансляції кадрів.
Зберегти проект як проект і зберегти як фільм з назвою «Характеристики ІТ».
4 етап. Демонстрація ролика і виправлення помилок. Запустити перегляд ролика на повний екран монітора. Виправити помилки у ролику.

відеоролик «Сервісне забезпечення для смартфонів»



Практична робота
Створення відео-ролика

Створити відеоролик на основі слайдів презентації

1 підготовчий етап. Створити презентацію за наступним сценарієм.
2 етап. Накопичення даних. Зберегти усю презентацію на Диску D у власну папку у форматі графічного зображення «Смартфони.png».
3 етап. Створення  ролика. У відеоредакторі «Кіностудія Windows Live» створити проект «Смартфони» на основі слайдів збереженої презентації. 
Застосувати:  1)Заголовок до відео з титрами про авторів. 2)Анімаційні переходи  та масштабування до  кадрів;  3)Музичний супровід під час трансляції кадрів. 4)тривалість трансляції окремих кадрів. 5) Переглянути  відео і виправити помилки; 5) Зберегти проект як проект і зберегти як фільм з назвою «ПІБ учня клас».
Виконати: Після збереження відео у форматі фільму виконайте трансляцію його на відеоплеєрі. Це потокове відео знову закачати  у відеоредактор і розрізати  його на три окремі серії. Кожну серію позначити заголовком з титрами: «Серія 1»(1-7 слайди),  «Серія 2»(7-12слайди), «Серія 3»(13-15 слайди)
4 етап. Демонстрація усіх серій відеоролика. Запустити перегляд ролика на весь екран монітора.
Сценарій відеоролика «ЯКІ Є ДОДАТКИ ДЛЯ СМАРТФОНІВ?»

Слайд 1. ЗАГОЛОВОК: «ЯКІ Є ДОДАТКИ ДЛЯ СМАРТФОНІВ?» ПІДЗАГОЛОВОК: «Прізвище, ім’я, по батькові авторів презентації, клас, дата  створення».  ІЛЮСТРАЦІЯ: фото «найкрутіших» смартфонів (з  3D-інтерфейсом та cуперекраном). 
Слайд 2. ЗАГОЛОВОК: «ЯКА ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА У ВАШОМУ СМАРТФОНІ?»(з доцільною анімацією текстового об’єкта).  ІЛЮСТРАЦІЇ: три піктограми  операційних систем смартфонів:  ANDROID, IOS ,WINDOWS PHONE та інші фото.
Слайд 3. ЗАГОЛОВОК: «ЩО ПРАЦЮЄ КРАЩЕ: ANDROID, IOS ЧИ WINDOWS PHONE? » ІЛЮСТРАЦІЇ: три інтерфейси  операційних систем смартфонів:  ANDROID, IOS ,WINDOWS PHONE.
 Слайд 4. ЗАГОЛОВОК: «ЯКІ Є ДОДАТКИ ДЛЯ ОС  «ANDROID»? ІЛЮСТРАЦІЇ: три піктограми  програмних  додатків для  смартфонів:  Viber, Telegram, OLX.ua  та фото.
Слайд 5. ЗАГОЛОВОК: «ЯКІ Є ДОДАТКИ ДЛЯ ОС «IOS»?  ІЛЮСТРАЦІЇ: три піктограми додатків для смартфонів:  Voice Translator, Lomogram, DubStep  Pad.
Слайд 6. ЗАГОЛОВОК: «ЯКІ Є ДОДАТКИ ДЛЯ ОС «WINDOWS PHONE»?  ІЛЮСТРАЦІЇ: три піктограми  найкрутіших додатків для  смартфонів:  WhatsApp,  Instagram, Thermometer.
Слайд 7. ЗАГОЛОВОК: «ЯКИМИ  ДОДАТКАМИ  КОРИСТУЮТЬСЯ  ДІТИ?»  ІЛЮСТРАЦІЇ: три піктограми  найкрутіших плеєрів для  смартфонів.
Слайд 8. ЗАГОЛОВОК: «ЯКИМИ  ДОДАТКАМИ  КОРИСТУЄТЬСЯ МОЛОДЬ?»    ІЛЮСТРАЦІЇ: три піктограми  найкрутіших браузерів для смартфонів. 
Слайд 9. ЗАГОЛОВОК: «ЯКИМИ  ДОДАТКАМИ  КОРИСТУЮТЬСЯ ДОРОСЛІ?»  ІЛЮСТРАЦІЇ: три піктограми  найкрутіших оn-line сервісів 1) Play   Market;  2) Google Maps;  3) YouTube для  користувачів смартфонів.  
 Cлайд 10. ЗАГОЛОВОК: «ЯКІ   ON-LINE СЕРВІСИ  ПОПУЛЯРНІ?» (з доцільною анімацією текстового об’єкта).  ІЛЮСТРАЦІЇ: три піктограми  On-line сервісів  1) GPS Navigation;  2) Перекладач Google; 3) Sinoptik Mobile та фото.
Слайд 11. ЗАГОЛОВОК: «ЯКІ   ON-LINE СЕРВІСИ ПОПУЛЯРНІ?» (з доцільною анімацією текстового об’єкта). ІЛЮСТРАЦІЇ:  On-line сервіси для мобільних пристроїв: 1)Новини України –Briefly;  2) Google Диск;  3) Facebook.  
Слайд 12. ЗАГОЛОВОК: «ЯКІ   ON-LINE СЕРВІСИ ПОПУЛЯРНІ?»   ІЛЮСТРАЦІЇ:  Розваги та відпочинок  для користувачів мобільних пристроїв: 1) Головоломки Gems or jewels;  2) Google PlayКіоск; 3) Google Play Ігри.  
Слайд 13. ЗАГОЛОВОК: «ЯКІ  ОСВІТНІ ON-LINE СЕРВІСИ ПОПУЛЯРНІ?»  ІЛЮСТРАЦІЇ:  «On-line сервіси для користувачів мобільних пристроїв: 1)Wikipedia;  2) DISTENT;  3) СODE.  
Слайд 14. ЗАГОЛОВОК: «ЯКІ   НАУКОВІ ON-LINE СЕРВІСИ ПОПУЛЯРНІ?» (з доцільною анімацією текстового об’єкта). ІЛЮСТРАЦІЇ: Наукові розробки  для користувачів мобільних пристроїв: 1) Home Academy;  2) Wolframalpha; 3) Khan Academy українська. 
Слайд 15. ЗАГОЛОВОК: «ЯКІ  ЗМАГАЛЬНІ ON-LINE СЕРВІСИ ПОПУЛЯРНІ?»  ІЛЮСТРАЦІЇ: On-line сервіси для користувачів мобільних пристроїв: 1)Eurosport;  2) Netoi; 3) ON-LINE Ігри. 
Слайд 16. ЗАГОЛОВОК: «ЯКІ   ФІНАНСОВІ  ON-LINE СЕРВІСИ ПОПУЛЯРНІ?» ІЛЮСТРАЦІЇ: Фінансовий сервіс  для користувачів мобільних пристроїв: 1) Favoritsport;  2) УКРПОШТА:Переказ через Інтернет;  3)Privat 24.  
Слайд 17. ЗАГОЛОВОК: «ЯКІ ТУРИСТИЧНІ  ON-LINE СЕРВІСИ ПОПУЛЯРНІ?      ІЛЮСТРАЦІЇ:  Туристичні On-line сервіси для користувачів мобільних пристроїв: 1)EuroTourist;  2) EuroTaksi; 3)ON-LINE Tour.  
 Слайд 18. ЗАГОЛОВОК: «ЯКІ   КУЛЬТУРНІ   ON-LINE СЕРВІСИ ПОПУЛЯРНІ?»  ІЛЮСТРАЦІЇ:  Культурний сервіс  для користувачів мобільних пристроїв: 1) EuroMuseum;  2) Eurovision; 3)EuroOpera 
Слайд 19. ЗАГОЛОВОК: «Дякуємо Вам за  використання  додатків!»  ІЛЮСТРАЦІЯ: бренди ІТ-компаній та їх популярних додатків
Слайд 20. ЗАГОЛОВОК: «Смартфони  та  планшети»  ІЛЮСТРАЦІЇ: по краях слайду розмістити бренди ІТ-компаній, що випускають найуживаніші смартфони.
Cлайд 21Заголовок: Режисер: ПІБ, Монтаж: ПІБ. Звук: ПІБ.Ілюстрація:  фото авторів. Текст: дата створення ролика.